21 Nisan 2014 Pazartesi

Anne-Bebek İhtiyaç Listesi #2 Bir Faraş Bir Süpürge

Daha önce evine hiç faraş süpürge almadın mı, ya da var ama kimbilir hangi köşede tıkılıp kaldı mı? Bebeğin olduktan sonra onu göz önünde bir yere koyman gerekecek. Zira en popüler temizlik aletin olabilir. Bu yüzden mümkünse uzun saplı ve rahat kullanımlı olanlardan olsun.

Evde temizliğe bir yardımcı olsun ya da olmasın bebekli evde elektrik süpürgesi ile temizlik yapmak bir lüks olabilir. Her istediğin an açamazsın, gürültüsü bebeği uyandırabilir. Evet biliyorum sessiz çalışan makineler de var. Doğrusu hiç kullanmadığım için ne kadar sessiz bilmiyorum ama elektrik süpürgesini aç, kaldır-kondur bile başlı başına bir iş.

Bebekli hayatta artık eskisinden daha çok evde vakit geçirildiğinden veya bebek uyurken acele acele iş yapmaktan doğan sakarlıklardan da olabilir, bir de bebeğin biraz büyüdüğünde yemeği kendi başına döke saça yeme dönemine geldiğinde, evi süpürme ihtiyacı hiiiiiç bitmiyor. Özellikle mutfakta dökülmüş kırıntılar, kıyı köşede birikmiş toz yumakları, kemirsin diye verdiğin ekmek parçaları gibi şeyleri süpürmek için el süpürgesi bire bir. Hem de hızlı. Bir elinde faraş bir elinde süpürge balerina cif dansçısı olmamak işten değil :)

Yani uzun lafın kısası acil süpürme ihtiyaçları için mutlaka alınması gerekenler listesinde. Ben o kadar çok kullandım ki, şimdi minnakım büyüdüğü halde şarjlı el süpürgesi yerine hep faraşa gidiyor elim. Kesinlikle çok memnunum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder